Bağcılar Havalandırma

Oksijen tüm canlılar için yaşamın ana maddesidir. Bulunduğumuz ortamın havasının kaliteli ve temiz olması, bizim de yaşam kalitemizi yükseltir. Kalabalık ortamlarda solunumdan dolayı oksijen miktarı azalabilir. Bağcılar havalandırma firmamız bu durumlarda ortama uygun doğru havalandırma sistemini kurarak hava ve nem dengesini düzenler ve sabit tutar. İhtiyaç duyduğunuz zaman sorunu yerinde giderir ve uzman kadromuz ile yaşanılan sorunlara çözüm bulmak için çalışır.

Her konum için aynı tip havalandırma kullanılmayacağı için konumun ihtiyacı olan havalandırma sistemi araştırılırken çok detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Bu araştırma sonucunda havalandırma sistemine karar verilmeli ona uygun bir filtre seçimi yapılmalıdır. Örneğin çok tozlu ortamlarda kullanmak için havada bulunan tozu tutabilsin diye su bazlı filtreler kullanılmalıdır. Aksi takdirde sorun ortadan kalmaz, devam eder.

Havalandırma Sistemi Çeşitleri

Her ortamın ihtiyacı olan havalandırma sistemi farklıdır. Bunun için önden detaylı bir araştırma yapmak ve ona göre bir sistem planı hazırlamak gerekir. Bağcılar havalandırma firmalarında kullanılan birçok havalandırma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Toz toplama sistemleri,
  • Karbon filtreli sistemler,
  • Baca sistemleri,
  • Statik filtre sistemleri gibi farklı sitemler bulunuyor. 

İstenilen ya da ihtiyaç duyulan özelliklere göre sulu ya da susuz havalandırma sistemleri de kullanılabiliyor. Tozlu bölgeler için ayrı sistem kullanılırken nemli ortamlar ya da koku yapan ortamlar için daha farklı sistemler ile sorunlar gideriliyor, ortamın havasının kalitesi artırılıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.