Paz. May 22nd, 2022

Duman ve Koku Giderici

Duman ve Koku Tutucu Hava Temizleme Cihazları

 • Üretim aşamalarında oluşan yağ dumanları ve istenmeyen kokular çalışanların sağlığı ve çevre için ciddi riskler oluşturur. Üretim süreçlerinde oluşan hava kirliliği çalışanların sağlığı kadar, makinaların ve ürünlerin kalitesini de etkilemektedir.Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazları ortamdaki hava kirliliğinin yoğunluğuna ve oluşum şekline göre  farklı uygulama seçenekleriyle mükemmel çözümler sunmaktadır.Elektrostatik filtreli hava temizleme cihazlarımız sizlerin mimari dekorasyonunuza uygun ve ihtiyacınıza göre tasarlanarak  imal edilmektedir.Sürekli gelişen teknolojisi ile  aktif elektrostatik hava temizleme  üniteleri temiz havayı sizlere garanti etmektedir.Aktif elektrostatik filtreli temiz hava santralleri klasik yağ dumanı filtrelerine göre bakım ve enerji maliyetleri açısından çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Filtre komponentleri yıkanıp temizlenerek uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme ünitelerimiz;►Sanayi preslerinde,►Enjeksiyon makinalarında,►Dijital Baskı Merkezlerinde,►Matbaalarda,►Tüm Sanayi Makinalarında,►Kaynak Dumanında,►Laboratuvarlarda,►Mutfaklarda,►Mangallarda,►Yemek Salonlarında,►Sigara Odalarında,►WC’ lerde,►Duman ve kokunun istenmediği tüm mekanlarda kullanılır.Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazlarımız gıda ve sanayi dumanlarının yakalanmasında,  solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularının giderilmesinde %99 etkilidir. Hava temizleme santrallerimiz sizlerin  ihtiyacına göre dizayn edilerek imal edilmektedir. Duman ve koku tutucu özellikli aktif elektrostatik filtreli santrallerimiz CE, ISO 9001, ICSF ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahiptir.İstanbul fabrikamızda imal edilen  elektrostatik filtreli hava temizleme cihazlarımızda ihtiyacınıza göre metal filtre,  panel filtre, elektrostatik filtre, ozon filtre ve aktif karbon filtre gibi ileri teknoloji ürünleri kullanılmaktadır.Duman ve koku tutucu santraller havayı her türlü dumandan, kokudan, isden ve tozdan arındırmak için tasarlanmışlardır. Mevcut havalandırma sisteminize  monte edilme özelliği vardır. Çalıştırmak için elektriğe bağlamanız ve start butonuna basmanız yeterlidir.Aktif elektrostatik filtreli  duman ve koku tutucu santrallerimiz  alüminyum karkaslı, galvaniz ya da paslanmaz yüzeyli, elektrostatik boyalı, çift cidarlı, kaya yünü izoleli, ek yerleri kimyasal dolgulu, kapıları kauçuk contalı ve tam sızdırmaz özellikli olarak imal edilmektedir.Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazları, baca kurulumunun mümkün olmadığı yerlerde, yemek kokularını, dumanı,  tozu ve isi etkili bir biçimde yok ederek baca ihtiyacını ortadan kaldırırlar.
  Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerimizi sanayi yağlarından dolayı oluşan dumanın tutulmasında da kullanabilirsiniz. Bu amaçla kullanacağınız santrallerimizde filtre yapısı ve filtre yerleşimi sanayi yağlarına özel olarak dizayn edilmektedir.Tamamen ihtiyacınıza özel olarak tasarlanan hava temizleme santrallerimiz mobil özellikli olarak da imal edilmektedir.Tüm aktif elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerimizde havanız %99’a varan etki ile temizlenir. Koku ve duman tutucu santraller içerisinde bulundurduğu filtre sistemleri ile filtre  sarf maliyetini önemli derecede düşürmüştür.İhtiyacınıza göre imal edilen  duman ve koku tutucu santrallerimizde  kirli hava;
  •    Metal ön filtre,
  •    Panel filtre
  •    Elektrostatik filtre,
  •    Ozon filtre,
  •    Aktif karbon filtre ve
  •    Partikül tutucu  filtreden geçirilerek %99 oranında sterilize edilir.Çalışma Prensibi:Elektrostatik filtreler , plakalar arasında oluşturulan yüksek gerilim alanından faydalanarak, aralarından geçen havada bulunan yüklü parçacıkların elektrostatik çekim kuvveti ile plakalar tarafından yakalanması  prensibi ile çalışır. Partikül tutma kapasiteleri oldukça yüksektir.Fan tarafından çekilen kirli hava yıkanabilir. Metal ön filtreden geçer. Bu filtre  kaba toz ve yağ partiküllerini tutar. Daha sonra  partiküllerin iyonize edilmesi prensibine göre çalışan elektrostatik filtreye gelen havanın içerisindeki  yağ, duman ve is yüksek gerilim şarzı ile negatif yüklenir. Negatif yüklenen kirli hava ikinci kademede bulunan  pozitif yüklü alandan geçerken havada bulunan duman ve  is partikülleri toplayıcı plakalar tarafından güçlü bir şekilde çekilerek filtre yüzeyine yapıştırılır.
  Burada %95 oranında temizlenen hava, aktif granül karbon filtreden ve ozon filtreden geçirilerek %99 oranında temizlenir. Daha sonra  yüksek partikül tutma kapasiteli filtreden geçirilen hava tamamen sterilize edilir.Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerinin periyodik bakımları oldukça kolaydır.•  Ön filtreyi temizleyerek yıllarca kullanabilirsiniz. Temizlemek için çekerek sürgülü bölmesinden çıkarın, yıkayın, duruladıktan sonra yerine takın.
  •  Elektrostatik filtreyi de yıllarca kullanabilirsiniz. Temizlemek için çekerek sürgülü bölmesinden çıkarın, yıkayın, duruladıktan sonra yerine takın.
  •  Aktif karbon filtreniz kirlendiyse sadece karbonlarını değiştirmeniz yeterlidir.
  •  Ozon filtre için herhangi bir temizlik yapmanıza gerek yoktur.
  •  Micro partikül filtresi tamamen kirlendiyse yenisi ile değiştirin.

By Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Taksim Masaj | Bakırköy Masaj